Motyvacija siekiant teigiamų pokyčių

Visi norime būti turtingi, laimingi, sveiki. Visi norime turėti nuostabias šeimas ir harmoningus santykius, angelus vaikus, bet niekaip nesigauna! Siekiant pokyčių, labai svarbu atkreipti dėmesį, kokia yra jūsų motyvacija – išorinė ar vidinė.

IŠORINĖ MOTYVACIJA – tai reklamose siūlomi staigūs teigiami pokyčiai, socialiniuose tinkluose rodomas tobulas kitų gyvenimas, tobulos moterų figūros, nuostabios nuotraukos, kuriose žmonės bučiuojasi, atostogauja, valgo nuostabų maistą.

Ši motyvacija yra trumpalaikė ir sukelia staigų norą kažką keisti – jaučiant stresą ir nerimą. „Dabar laikysiuosi dietos ir nieko nevalgysiu, nes visos tobulos, o aš tokia tikrai negaliu vilktis maudymosi kostiumėlio!“.

Mes labai stipriai pervertiname, ką galime nuveikti per vienerius metus ir visiškai neįvertiname to, ką galime atlikti per 10 metų. Tas pats kalbant apie veiklą, finansus… Mes perdeginame savo energiją ir nuleidžiame rankas nesulaukę norimų rezultatų. Kodėl tai vyksta?

motyvacija energija

Mes puolame į vienokius ar kitokius kraštutinumus, nes tai yra primesta iš šalies – kažkieno pasakyta/parašyta, kad ši dieta ar veikla, santykių modelis yra puikus, tau tinkantis. Ši motyvacija yra trumpa, chaotiška, ne tik neduoda iš savęs pačios energijos, tačiau nuolat reikalauja jos iš jūsų.

O kas yra VIDINĖ MOTYVACIJA? Tai iš ramybės atėjusi motyvacija. Ji niekada jūsų neskubins ir nevers visko keisti iškart, staiga – skiriuosi su vyru/ žmona, keičiu veiklą, nebebendrauju su draugais – keičiu savo aplinką.

Vidinė motyvacija gimsta iš meilės sau. Ji auga po truputį, tačiau užaugusi turi savyje labai daug energijos. Tada jums nereikia žvalgytis, kaip gyvena ir atrodo kiti. Tokia motyvacija užaugusi yra nesustabdoma, nors pradžioje atrodo viskas labai sunkiai, ji auga lėtai, tyliai. Ši motyvacija yra tyli – niekada neskubina veikti greitai, mintys ateina ramybės būsenoje ir sukelia tik geriausius jausmus.

Pagrindinė priežastis, kodėl mums nesiseka lengvai pasiekti teigiamų pokyčių yra ta, kad veikia išorinė motyvacija. Niekas nesiklauso to tylaus balselio viduje, kuris slepia didžiulius energijos lobius, kuriuos galėtume panaudoti puoselėjant save, santykius, auginant mylimą veiklą.

Dažnai naujus tikslus susikuriame iš bausmės sau, iš jausmo, kad esame nepakankami tokie, kokie esame – santykiai nepakankami, finansai nepakankami ir t.t. Tai ilgai netrunka, nes išorinė motyvacija savyje neturi jokios energijos ir jos iš kažkur turime gauti. O vidinė motyvacija užauga ir jos turime labai daug natūraliai iš vidaus.

Pagalvokite, kodėl imatės vienokių ar kitokių pokyčių savo gyvenime. Ar dėl to, kad jaučiatės kažkur nepakankami? Ar dėl to, kad jaučiate vidinį saldų jausmą, vidinį norą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *